Oddělení S7
O nemocnici Pro odborníky Pro veřejnost Kontakty Aktuality Úřední deska

oddělení S7

PrimářMUDr. Pavel Krákora 326 715 911 pavel.krakora@pnkosmonosy.cz
Vyšetřovna  326 715 910  


Oddělení s kapacitou 38 lůžek se specializuje na střednědobou léčbu závislostí na alkoholu, lécích a chorobného hráčství u mužů i žen od 18 let. Podmínkou nástupu na léčbu je střízlivost bez silných abstinenčních příznaků. V případě předpokladu komplikovaného průběhu odvykacího stavu doporučujeme nejprve využít služeb oddělení Detox K20 v PN Kosmonosy – příslušný termín nástupu je lze domluvit i cestou oddělení S7. Oddělení funguje na principech terapeutické komunity s nutností dodržovat určitý léčebný řád. Léčebný tým je tvořen lékaři, psychologem, adiktologem. Nedílnou součástí týmu jsou i proškolené zdravotní sestry, které mají s prací se závislými rozsáhlé zkušenosti. Pacienti se účastní skupinové psychoterapie s možností individuálních rozhovorů s terapeuty.

K léčbě patří i nabídka pracovní terapie, hiporehabilitace, relaxace, kognitivního tréninku a edukační přednášky k získání lepšího náhledu na poruchu a její souvislosti.
Minimální doba léčby je 3 měsíce a dle zdravotního stavu může být prodloužena. Po domluvě nabízíme i možnost krátkodobého stabilizačního pobytu na zvládnutí relapsu.
Pacienti jsou ubytováni v pokojích spíše hotelového typu. Mají k dispozici terapeutickou i společenskou místnost, jídelnu, posilovnu a kuřárnu. V areálu je k dispozici několik hřišť a bohatě vybavená knihovna s počítačem. Pacientům je k dispozici i zdravotně-sociální pracovnice. Pro ty, kteří úspěšně dokončili léčbu, jsou k dispozici doléčovací programy ve formě týdenních posilovacích pobytů a každý měsíc klub abstinujících pacientů.


Praktické informace ohledně náležitostí k přijetí a osobních věcí najdete zde:

PN Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, yabmrnn, sekretariat@pnkosmonosy.cz, podatelna@pnkosmonosy.cz
Nahoru