Hiporehabilitace        O nemocnici   Oddělení    Pro odborníky   Volná místa   Aktuality   Archiv   Kontakty   Spolupracujeme s ...

LIONEL Lin, Linek, Lineček
Původ: matka Linda, otec Corrádo
Pohlaví: valach
Plemeno: český teplokrevník /ČT/
Barva: hnědák
Datum narození: 9.4.1995
Majitel: Ladislav Charvát

Něco s Linovy minulosti: Než přišel do Hipocentra, byl využívaný jako provozní a sportovní kůň v různých jezdeckých oddílech (Všemily, Mečeříž, Horky), kde se sice naučil jak správně přeskočit překážku, ale nenaučil se příliš věřit lidem.
Ze současnosti: Lin pracuje v Hipocentru od roku 2008. Je z našich koní nejvyšší,co se týká tělesné výšky, ale nejnižší co se týká jeho sebevědomí, což se projevuje i tím, že je utlačován ostatními členy koňského stáda. Linek je jinak velice citlivý a ochotný pracovat, jen se mu všechno musí správně a jasně vysvětlit, tak aby tomu dobře porozuměl. Pak je práce s ním radost a potěšení, jak sami poznávají pacienti při tzv. práci ze země, na kterou je Linek specialista. Pod sedlem je to velmi chodivý kůň, který dobře reaguje na neznatelné pobídky, proto na něm naši pacienti velmi rádi samostatně jezdí.
Perlička na závěr: Lin se občas nechce nechat chytat ve výběhu. Je schopen před člověkem, který ho chce chytit, utíkat s radostným vyhazováním co mu nohy stačí a hrát si sním dlouhé chvíle na honěnou.     DON Donek, Doník, Doneček
     Původ: neznámý
     Pohlaví: valach
     Plemeno: český teplokrevník /ČT/
     Barva: ryzák
     Datum narození: 1996
     Majitel: Ivan Dostál, Jitka Procházková

Něco z Donovy minulosti: Nic moc o něm nevíme. Pouze to, že Don nějaký čas svého života pracoval jako kočárový kůň.
Něco ze současnosti: Don je nejdéle pracujícím koněm v našem Hipocentru. Jako terapeutický kůň v našem Hipocentru působí od roku 2004. Stal se z něho dokonalý profesionál, který vždy ví co je pro dané pacienty třeba (v klidu postát, zatočit, i když pobídka není dokonalá, nebo naopak rychlejším pohybem přibrzdit nereálné sebevědomí některých pacientů). Pro svou snadnou ovladatelnost pod sedlem i při vodění na ruce je mezi pacienty velice oblíbený, zejména mezi mužským osazenstvem.
Perlička na závěr: Don je šéfem stáda a podle toho se také chová má velké sebevědomí, když se ráno vyhání koně do ohrady, tak nechce nechat žádného z koní předběhnout před sebe.


ŽOFKA
nebo také paní Whiteová

Původ: neznámý
Pohlaví: koza
Plemeno: koza bílá bezrohá
Barva: bílá
Narození: na jaře 2007
Majitel: Hipocentrum PL-Kosmonosy

Něco z Žofčiny minulosti: Žofka je v Hipocentru od jara 2007, kdy nám ji darovala původní majitelka, aby jí nemusela dát řezníkovi. Z počátku byla hodně bázlivá a stýskalo se jí, tak celé dny hlasitě mečela.
Něco ze současnosti: Žofka si nakonec v Hipocentru zvykla, ráda si přijde pro pamlsek a pro podrbání. Je velice přátelská a přítulná. Žofka je zařazena do programu animoterapie, nechá se vodit na vodítku, což velice vítají naši pacienti z oddělení B5. Ráda pobývá v travnatém výběhu nedaleko stáje.
Perlička: Je mlsná jako koza…