O nemocnici  Oddělení      Pro odborníky     Volná místa     Aktuality     Archiv     Kontakty     Spolupracujeme s ...
Dobrovolnictví v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Magistrátu města Mladá Boleslav realizuje dobrovolnický program od počátku roku 2017. Více o dobrovolnictví a o tom, jak se stát dobrovolníkem, naleznete na tomto odkazu:
http://www.mb-net.cz/dobrovolnici/d-26264


kliknutím na obrázek plakát zvětšíte
Pravidelně dochází do nemocnice už šest dobrovolníků na sedm oddělení a pro naše pacienty chystají různorodý program. Jedná se o skupinové i individuální aktivity. Můžeme zmínit „Zpívánky s paní Boženkou a paní Zdeničkou“ , canisterapii s paní Mílou a fenkou Alkou a s panem Mirkem a pejskem Filipem. Dále individuální setkávání slečny Elišky s Matějem a v neposlední řadě i animoterapii s králíčky Sisi a Bety ze zdejšího Hipocentra, se kterými na oddělení chodí slečna Tereza a slečna Kristýna. Posledně jmenovaná také připravuje pro pacienty z gerontopsychiatrického oddělení kognitivní trénink.

Dále se v PNK ve spolupráci s dobrovolníky konají jednorázové akce. Velmi oblíbené jsou koncerty pana Oldřicha, který zpívá a hraje na klávesy. V roce 2018 uspořádala pro pacienty koncert i kapela TriJo z Hradce Králové. Další akce se plánují.

Děkujeme všem našim dobrovolníkům za jejich čas, energii a ochotu zpestřovat a zpříjemňovat pobyt našim pacientům!

Stále hledáme nové dobrovolníky, ať už na individuální návštěvy či skupinové programy, vítáme i vlastní iniciativu a nápady. Více informací najdete zde na letáku „Hledáme dobrovolníky“. Podmínkou je dosažení věku 18 let, zájem o dobrovolnickou činnost a absolvování školení pro dobrovolníky pořádané Dobrovolnickým centrem Magistrátu M.B. Během schůzky s kontaktní osobou pro dobrovolnictví v PNK domluvíme konkrétní možnosti a náplň dobrovolnické činnosti. Těšíme se na spolupráci!

Kontaktní osoba: Mgr. Markéta Holasová, email: marketa.holasova@pnkosmonosy.cz, od března 2019 Mgr. Petra Majewská, email: petra.majewska@pnkosmonosy.cz

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat@pnkosmonosy.cz , podatelna@pnkosmonosy.cz