Aktuality
O nemocnici Pro veřejnost Pro odborníky Kontakty Aktuality Úřední deska

Příspěvek na vybavení snoozelenu

Více informací získáte kliknutím na obrázek a na stránkách http://www.pomahejpohybem.cz
Děkujeme za pomoc
Sympozium HLAVOLAM X


Psychiatrická nemocnice Kosmonosy Vás zve na sympozium Hlavolam X s podtitulem "Okem času", které se koná dne 4.10.2018 od 13 hod. Akce je určena pro odbornou veřejnost.

Bližší informace o průběhu sympozia a registraci najdete zde

Odborný garant prim.MUDr. Veronika KotkováDny pro duševní zdraví

Vážení přátelé,
dovolujeme si Vás opět po roce informovat o již tradiční akci Dny pro duševní zdraví v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy ve dnech 11.-13.9.2018.
V rámci této akce nabízíme různé činnosti a kromě poskytnutí pozitivních zážitků v příjemné atmosféře areálu, se pokoušíme rozšířit povědomí o práci v Psychiatrické nemocnici. Snažíme se přiblížit často tabuizované prostředí i témata, která s duševní nemocí úzce souvisejí.
Nové informace by spolu s prožitky z pořádaných akcí měly přispět k lepšímu porozumění duševně nemocným lidem. A také přispět k vlastnímu rozvoji duševního zdraví a prevenci duševních onemocnění.
Připravili jsme program pro děti, studenty i pro dospělou veřejnost v každém věku. Dopoledne jsou připraveny tvořivé dílny a soutěže. Chystáme různé workshopy (hiporehabilitace, animoterapie, canisterapie, relaxace, pohybová terapie) a sportovní utkání (fotbal, nohejbal, stolní tenis, kuželky, šachy). Nabídneme otevřené tvořivé dílny a atelier v nově zrekonstruovaných prostorech. Program zpestří koncerty (Ex 05, Pohodáři, Patrik Dvořák, Hluchá parta). Letošní přednášky budou zaměřené na témata z oblasti sexuologie a výživového poradenství, chystáme informativní stánek věnovaný Nordic Walkingu. Přijdou i tradiční hosté z Městské policie v Liberci, z Věznice Rýnovice. Pozvali jsme letos i nováčky – dobrovolné hasiče z Janova.

Přijďte si povídat, hrát, prohlížet, poslouchat, tvořit, cvičit, relaxovat, mlsat i nahlížet do otevřených dveří jednotlivých oddělení.

Vstup je volný.

Za realizační tým prim.MUDr. Veronika Kotková, MgA. Michal Segert a Mgr. Kateřina Krejčová

Podrobný program Dnů pro duševní zdraví najdete zde
Děkujeme sponzorům za podporu Dnů pro duševí zdravíJezdecké hry


Ve středu 20.6.2018 od 13:00se v jízdárně HIPOCENTRA Psychiatrické nemocnice Kosmonosy konal již 15.ročník jezdeckých her.

Za teplého počasí jsme se zaměstnanci Hipocentra strávili přijemné odpoledne.


Kliknutím na obrázek pozvánku zvětšíte.Den otevřených dveří na oddělení K20

Dne 12.6.2018 proběhl Den otevřených dveří a oslava 10 let fungování oddělení Resocializačního a terapeutického odd. K20 a Detoxu K20.
Na prohlídku a program přišlo skoro 300 zájemců – odborníků i laiků. Zajímali se o léčbu, diskutovali s námi, prohlíželi si oddělení. Někteří si vyzkoušeli trénink kognitivních funkcí nebo si zkusili zručnost v rámci workshopu. Jiní se zajímali o animoterapii nebo navštívili Hipocentrum.
V odpoledních hodinách proběhla akce pro ty, kteří projevili zájem podpořit naši nemocnici. I pro ně byla určená prohlídka oddělení a návštěva Hipocentra.
Počasí celé akci přálo, občerstvení všem chutnalo.
Všichni byli spokojení a společně jsme si užili příjemné chvíle.

Těšíme se na viděnou na dalším Dni otevřených dveří.

Za tým oddělení K20 prim. MUDr. Veronika KotkováKoncert pro PNK


Dne 30. 5. 2018 se uskutečnil na kulturním sále koncert kapely TriJo z Hradce Králové. Pacientům i personálu přijela kapela s repertoárem moravských a irských písní zahrát v rámci jednorázových dobrovolnických akcí. Koncert měl velký úspěch, v publiku bylo na 120 diváků. I kapele se hrálo dobře, doufáme tedy, že nás ještě někdy návštěvou poctí.

Děkujeme TriJo!

Mgr. Markéta Holasová, kontaktní osoba pro dobrovolnictví v PNKDivadlo v květnu

Dne 22.5.2018 přišlo mezi pacienty PN Kosmonosy opět zahrát Nezávislé divadlo. Tentokrát se všichni pobavili u Pohádek zahradníčka Pepina a užili si příjemné odpoledne.
A na co se můžeme těšit příště? To bude překvapení


Divadlo v lednu

Dne 16.1.2018 se nám opět představilo Nezávislé divadlo. Všechny nás vtáhli do děje Pošťácké pohádky. Octli jsme se na poštovním úřadě se všemi různými nápisy a skřítky pumprlíky. Pohádka pobavila nejenom pacienty, ale i personál a společně se těšíme na další setkání.


Divadlo v prosinci

Od r. 2013 se u nás každoročně v čase před vánoci potkávají na kulturním sále ochotníci seniorského divadla Heč a pacienti nemocnice Kosmonosy na vánočním představení, stejně tak tomu bylo i 12.12.2017. Nadšení herci zpříjemnili pacientům i personálu všední den i adventní čas. Děkujeme jim za ochotu a těšíme se za rok na viděnou!


Bohnická divadelní společnost v Sadské a Den otevřených dveří

23. 8. 2017 mezi nás opět zavítala Bohnická divadelní společnost, tentokrát s představením Jeden den Kabaret Ivan Blatný, ve kterém se s humorem a nápaditostí prolínaly informace ze života později doceněného českého básníka, opakovaně hospitalizovaného na psychiatrických pracovištích jak u nás, tak v Anglii, se zkušenostmi jednoho dne hospitalizace v současnosti. Toto vynikající představení bylo po právu oceněno opakovaným potleskem a těšíme se na příští.Den otevřených dveří v Sadské

1. 6. 2017 odpoledne proběhl již tradiční Den otevřených dveří, tentokrát ve čtvrtek. Počasí se vydařilo, byl krásný slunečný den. Pacienti se těšili, napekli sladké občerstvení a v dílničce vytvořili svíčky, keramiku a polštářky, které mohli všichni obdivovat na stáncích, stejně jako výrobky klientů Fokusu Nymburk. Opět byla hojně navštívená přednáška MUDr. Janákové, zvídavé otázky z publika byly zodpovězeny. Návštěvníci si prohlédli nejen nově zrekonstruované prostory pavilonu A, ale také zvelebené prostředí terásky za pavilonem B, kolem které loni pacienti z pavilonu A společně s pacienty z pavilonu B vysadili „motýlí keře“, které se letos hezky rozrostly a doplnily levanduli a další květinovou výsadbu. Nové židličky, stolečky a slunečníky prostředí zútulnily a vybízí k posezení a povídání kolemjdoucí z obou pavilonů i návštěvy. Vzduch provoněly grilované uzeniny a káva se sladkostmi, posedělo se, vzpomínalo se. Soudě dle reakcí zúčastněných si to všichni užili. Děkuji celému realizačnímu týmu za čas a energii vloženou do přípravy a sponzorům za finanční dary. Za Sadskou MUDr. Jahodová Hlavní sponzor: LUNDBECK s.r.o. Další sponzoři: Potraviny U Štěrbů, Zelenina Vajgl, cafe+co DELIKOMAT, Čajenka – čaje Sadská, TOP drogerie Sadská, Řeznictví a uzenářství Řehák Nymburk, Šulc Tomáš – ABBLE Kosmonosy, ALIMPEX FOOD a.s., Praha 9Víkendový klub abstinujících

Úspěšní absolventi léčby závislostí, se v rámci doléčovacího programu, zúčastnili víkendového Klubu abstinujících spolu s terapeutickým týmem. O víkendu 30.3. - 2.4.2017 navštívili Lázně Libverda v Jizerských horách. V sobotu společně vyrazili na pěší výlet na horu Smrk a k pramenům Jizery. Túru všichni úspěšně zakončili na kolonádě v Lázních Libverda. Celá skupina zvládla okruh čítající 20 km.

Mgr. Eva Chramostová
psycholog oddělení závislostí S7


Odborný seminář ...


V letošním roce se Středisko doporučené hiporehabilitace (SDH) a zároveň Středisko praktické výuky ( SPV ) Hipocentrum Psychiatrické nemocnice Kosmonosy ( PNK) rozhodlo uspořádat odborný seminář a navázat tak na úspěšné konference Psychoterapie pomocí koní ( PPK), které se konaly na půdě Hipocentra v uplynulých letech. Abychom zabili dvě mouchy jednou ranou, byl seminář součástí Dne otevřených dveří Hipocentra PNK.     ...celý článek

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat@pnkosmonosy.cz Nahoru