Aktuality       O nemocnici     Oddělení       Pro odborníky     Volná místa     Archiv     Kontakty    Spolupracujeme s ...
Den otevřených dveří na K20
Srdečně zveme odborníky, uživatele psychiatrických služeb, jejich příbuzné a přátele na Resocializační a psychoterapeutické oddělení K20 a Detox K20 v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy.
Rádi bychom s Vámi oslavili 10 let našeho fungování.
V Den otevřených dveří na K20 dne 12.6.2018 pro Vás máme připravený program:
od 10,00 do 17,00 hod. prohlídky oddělení
• v prostorách oddělení je umístěna permanentní výstava výtvarných artefaktů
• prodejní výstava prací pacientů
• vyzkoušení zručnosti v tvoření, trénink kognitivních funkcí
• animoterapie a prohlídka Hipocentra
• malé občerstvení
Kliknutím na obrázek pozvánku zvětšíte.

Těšíme se na Vaši návštěvu!
Terapeutický tým oddělení K20Den otevřených dveří v hipocentru

Ve čtvrtek 19.4.2018 od 9:30 do 14:30 se v Hipocentru Psychiatrické nemocnice Kosmonosy konal den otevřených dveří.


Kliknutím na obrázek pozvánku zvětšíte.Divadlo v lednu

Dne 16.1.2018 se nám opět představilo Nezávislé divadlo. Všechny nás vtáhli do děje Pošťácké pohádky. Octli jsme se na poštovním úřadě se všemi různými nápisy a skřítky pumprlíky. Pohádka pobavila nejenom pacienty, ale i personál a společně se těšíme na další setkání.


Divadlo v prosinci

Od r. 2013 se u nás každoročně v čase před vánoci potkávají na kulturním sále ochotníci seniorského divadla Heč a pacienti nemocnice Kosmonosy na vánočním představení, stejně tak tomu bylo i 12.12.2017. Nadšení herci zpříjemnili pacientům i personálu všední den i adventní čas. Děkujeme jim za ochotu a těšíme se za rok na viděnou!


Hlavolam IX

Dne 5.10.2017 se v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy konal devátý ročník mezioborového sympozia Hlavolam.
Letos jsme celé sympozium, včetně posterové sekce, věnovali terapeutickým přístupům. Terapeutickými cestami, které obohacují pacientovy možnosti sebeprožívání a sebevnímání, ale i osobnosti terapeutů, nás provedli naši hosté. Poděkování patří celému týmu přednášejících – MUDr. Radaně Syrovátkové, PhDr. Markétě Gerlichové, Mgr. Veronice Víchové, Bc. Lence Mlejnkové, Ing. Věře Lantelme- Faisan a Mgr. Marku Malůšovi. Navázali jsme opět na setkání s autory odborných textů v posterové sekci.
Také letos měli posluchači odborného programu možnost nahlédnout na různá oddělení psychiatrické nemocnice a porovnat změny v prostředí, které se během roku podařilo zaměstnancům nemocnice spolu s pacienty uskutečnit. Ukázky prací pacientů byly pro přítomné připraveny u prodejních stánků. Těšíme se nashledanou v roce 2018.
Prim.MUDr. V.Kotková
Odborný garant sympozia
Za finanční podporu děkujeme sponzorům sympozia:
Hlavní sponzor:
  Janssen – Cilag s.r.o.
  VIPHARM Slovakia s.r.o., organizační složka CZ
Sponzoři:
  Angelini Pharma Česká republika s.r.o.
  ARDEZ PHARMA, spol.s r.o.
  DESITIN PHARMA spol. s r.o.
  Indivior Česko s.r.o.
  KRKA ČR s.r.o.
  Lundbeck Česká republika s.r.o.
  Mylan Pharmaceuticals s.r.o.
  SERVIER s.r.o. FlorentinumDny pro duševní zdraví

Už po šesté se v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy konala akce „Dny pro duševní zdraví“.
Na všechny, kteří měli zájem, čekala ve dnech 12.-14.9. různorodá nabídka aktivit.
Dveře pro veřejnost otevřela některá oddělení nemocnice, dílny, ateliér i Kavárna Fokus, kde probíhá pracovně rehabilitační program.
Po celou dobu akce probíhala v prostorách nemocnice výstava výtvarných artefaktů. Tým Hipocentra každý den poskytoval informace o animoterapii a mohli jste se pomazlit s našimi zvířaty.
V úterý 12.9. jsme besedovali s adiktoložkami o závislostech, naučili se základy orientálních tanců s Mgr. Svečulovou a po obědě nás čekal koncert. Ten, jako pokaždé, přilákal množství zájemců a všichni si ho společně s Patrikem Dvořákem užili. Ve středu 13.9.2017 nám Mgr. Kadlecová dala návod, co dělat se stresem a ti, kteří měli zájem si hned mohli vyzkoušet jógu a relaxaci. Aktivní zvládnutí stresu přivedlo v odpoledních hodinách do hry zájemce o nohejbal. Atmosféra při hře byla jedinečná! A vítěz získal zaslouženě vítězný pohár. Nezaháleli ani méně zdatní, kteří se pod vedením Mgr. Chramostové učili francouzskou hru petangue. Středa byla také plná ukázek hostů, kteří s námi dlouhodobě spolupracují. Dorazili zástupci Salonu Superpes z Lysé nad Labem s ukázkami psích sportů pro všechny, kteří milují psy a strážníci z Liberce s policejním psem Bartem předvedli zákroky proti pachateli trestných činů. Nováčkem v naší nemocnici byla Vězeňská služba ČR z Rýnovic. Přivezla s sebou ukázku výstroje a výzbroje a předvedla velmi realistickou ukázku zákroku proti vzbouřencům. Ve čtvrtek nám nepřálo počasí, ale i tak probíhala dopoledne hiporehabilitace (terapie s koněm). Nutriční specialistka Mgr. et Ing. Babáková s námi besedovala o vlivu potravin na naše zdravím, a hned na to jsme měli možnost si nechat změřit složení svého těla na bioimpedanční váze. Množství zájemců přilákala beseda se sexuoložkou MUDr. Mistolerovou. Velký zájem byl o trénink kognitivních funkcí a poradenství v oblasti sociální a ošetřovatelské u pacientů s demencí. Čtvrteční den patřil již tradičně kapelám Artes a EX 05.
Program Dnů pro duševní zdraví doplnily soutěže. Pro ty, kteří se nebáli a trénovali s námi zručnost, přesnost či jemnou motoriku, byly připraveny sladkosti od firmy Mocca i domácí pečené sladkosti. Přišli se k nám podívat zájemci všech věkových kategorií i žáci a studenti škol z Mladé Boleslavi i okolí. Akce, určená pro širokou laickou i odbornou veřejnost, rodinné příslušníky pacientů i pacienty nabídla aktivity, informace i prožitky. To vše je zaměřené na lepší poznání duševních nemocí, jejich prevenci a destigmatizaci oboru. Poděkování patří všem sponzorům akce.
Věříme, že se všem u nás líbilo, a že čas u nás strávený každého obohatil o novou zkušenost.
Těšíme se v příštím roce na shledanou!
Organizátoři akce
Prim.MUDr. V.Kotková
MgA. M.Segert
Mgr. Kateřina Klečková
Bohnická divadelní společnost v Sadské a Den otevřených dveří

23. 8. 2017 mezi nás opět zavítala Bohnická divadelní společnost, tentokrát s představením Jeden den Kabaret Ivan Blatný, ve kterém se s humorem a nápaditostí prolínaly informace ze života později doceněného českého básníka, opakovaně hospitalizovaného na psychiatrických pracovištích jak u nás, tak v Anglii, se zkušenostmi jednoho dne hospitalizace v současnosti. Toto vynikající představení bylo po právu oceněno opakovaným potleskem a těšíme se na příští.Den otevřených dveří v Sadské

1. 6. 2017 odpoledne proběhl již tradiční Den otevřených dveří, tentokrát ve čtvrtek. Počasí se vydařilo, byl krásný slunečný den. Pacienti se těšili, napekli sladké občerstvení a v dílničce vytvořili svíčky, keramiku a polštářky, které mohli všichni obdivovat na stáncích, stejně jako výrobky klientů Fokusu Nymburk. Opět byla hojně navštívená přednáška MUDr. Janákové, zvídavé otázky z publika byly zodpovězeny. Návštěvníci si prohlédli nejen nově zrekonstruované prostory pavilonu A, ale také zvelebené prostředí terásky za pavilonem B, kolem které loni pacienti z pavilonu A společně s pacienty z pavilonu B vysadili „motýlí keře“, které se letos hezky rozrostly a doplnily levanduli a další květinovou výsadbu. Nové židličky, stolečky a slunečníky prostředí zútulnily a vybízí k posezení a povídání kolemjdoucí z obou pavilonů i návštěvy. Vzduch provoněly grilované uzeniny a káva se sladkostmi, posedělo se, vzpomínalo se. Soudě dle reakcí zúčastněných si to všichni užili. Děkuji celému realizačnímu týmu za čas a energii vloženou do přípravy a sponzorům za finanční dary. Za Sadskou MUDr. Jahodová Hlavní sponzor: LUNDBECK s.r.o. Další sponzoři: Potraviny U Štěrbů, Zelenina Vajgl, cafe+co DELIKOMAT, Čajenka – čaje Sadská, TOP drogerie Sadská, Řeznictví a uzenářství Řehák Nymburk, Šulc Tomáš – ABBLE Kosmonosy, ALIMPEX FOOD a.s., Praha 9Víkendový klub abstinujících

Úspěšní absolventi léčby závislostí, se v rámci doléčovacího programu, zúčastnili víkendového Klubu abstinujících spolu s terapeutickým týmem. O víkendu 30.3. - 2.4.2017 navštívili Lázně Libverda v Jizerských horách. V sobotu společně vyrazili na pěší výlet na horu Smrk a k pramenům Jizery. Túru všichni úspěšně zakončili na kolonádě v Lázních Libverda. Celá skupina zvládla okruh čítající 20 km.

Mgr. Eva Chramostová
psycholog oddělení závislostí S7


Odborný seminář ...


V letošním roce se Středisko doporučené hiporehabilitace (SDH) a zároveň Středisko praktické výuky ( SPV ) Hipocentrum Psychiatrické nemocnice Kosmonosy ( PNK) rozhodlo uspořádat odborný seminář a navázat tak na úspěšné konference Psychoterapie pomocí koní ( PPK), které se konaly na půdě Hipocentra v uplynulých letech. Abychom zabili dvě mouchy jednou ranou, byl seminář součástí Dne otevřených dveří Hipocentra PNK.     ...celý článek
Den otevřených dveří na oddělení K20

Vážení a milí účastníci Dne otevřených dveří na oddělení K20 v PN Kosmonosy,

děkujeme Vám za Vaši účast. Letos se akce zúčastnilo více jako 300 účastníků. Doufáme, že jste si akci užili a dozvěděli se něco nového.
Budeme se na Vás těšit v r. 2018, kdy budeme slavit 10.výročí založení oddělení K20.

Za tým oddělení K20 prim. MUDr. Veronika Kotková

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat@pnkosmonosy.cz Nahoru