Aktuality  O nemocnici    Úvodní stránka    Oddělení     Pro odborníky    Volná místa    Archiv    Kontakty   Spolupracujeme s ...
kliknutím zvětšit

SPV HIPOCENTRUM Vás srdečně zve dne 16.4.2015 od 10h do 15h na

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Přijďte se dozvědět více o naší práci a možnostech terapie s koňmi.

Představení divadla HEČ

Dne 15.12.2014 jsme měli tu čest u nás v Psychiatrické nemocnici v Kosmonosech přivítat seniorský divadelní soubor HEČ s divadelní hrou PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA aneb CHVAL KAŽDÝ HOSPODINA.
Je to vánoční pastýřská hra o vítání Spasitele. Ve hře se setkávají obyčejní lidé, kteří se radují z příchodu Ježíška. V této hře zaznělo velké množství známých koled, které si s potěšením zazpívali i pacienti z jednotlivých oddělení.
Ochotnické seniorské divadlo nás mile překvapilo nápaditostí svých kostýmů a kulis, které si dokonce sami vyrábí. Nemalý obdiv má také jejich výborný herecký výkon a brilantní paměť, kterou nám předvedli pamatováním si poměrně náročného textu, který byl dokonce ve verších.

Celému souboru děkujeme za zpříjemnění adventního času pacientům nemocnice.

Dáša a IvaSYMPOZIUM HLAVOLAM VI

Dne 2.10.2014 se v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy konal již šestý ročník mezioborového sympozia Hlavolam. Letos jsme pozvali mezi nás odborníky, kteří se věnují pacientům s hraniční poruchou osobnosti. Každý posluchač si jistě odnesl nové poznatky, které v praxi přispějí k lepšímu pochopení problémů a chování těchto lidí, zejména v mezilidských vztazích. Poděkování letos patří našim hostům – MUDr. Paškové, MUDr. Křivkové, MUDr. Petiškové, Mgr. Ludvíkové a p.ředitelce Tumlířové.
Odborné přednášky doprovázela sekce posterů k danému tématu a výstava děl pacientů s hraniční poruchou přímo v přednáškovém sále. Také letos měli posluchači odborného programu možnost nahlédnout na různá oddělení psychiatrické nemocnice. Další ukázky prací pacientů nemocnice byly pro návštěvníky této odborné akce připraveny u prodejních stánků.

     Těšíme se nashledanou v roce 2015.

Prim. MUDr. Veronika Kotková
    Odborný garant sympozia
Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat@plkosmonosy.cz Nahoru