Aktuality  O nemocnici    Úvodní stránka    Oddělení     Pro odborníky    Volná místa    Archiv    Kontakty   Spolupracujeme s ...
Psychiatrická nemocnice Kosmonosy pořádá v souvislosti se Světovým dnem duševního zdraví ve dnech 9.9., 10.9. a 11.9. 2014 (od 13,00 do 17,00 hod.) pestrou nabídku aktivit pro veřejnost.
Nabízíme v rámci Dnů pro duševní zdraví ochutnávku z různých činností. Chceme rozšířit povědomí o práci v psychiatrické nemocnici, a zároveň o často tabuizovaném prostředí i tématech, která s duševní nemocí úzce souvisejí.
Nové informace by spolu s prožitky z pořádaných akcí měly přispět k lepšímu porozumění duševně nemocným lidem a zbavit veřejnost mylných představ a předsudků.
Nabízíme odborné přednášky ( o závislostech, duševních nemocech), workshopy (relaxace, meditace, terapeutická práce s pomocí koní as jiných zvířat, arteterapie, terapeutické dílny). Do programu se zapojí i naši hosté z různých regionů. Dobrovolníci předvedou ukázky psích sportů, z Liberce dorazí psovod a předvede práci služebního psa Městské policie Liberec. Divadelní spolek z Benátek nad Jizerou zavede diváky do naší historie v divadelní hře „Prodaná nevěsta aneb Cesta do hlubin národa českého“. Vystoupí hudební skupiny různých žánrů – „Výkřik 014“ či „Trampskej děs“. Akci zakončí koncert skupin „Artes“ a „EX 05“.
V průběhu Dnů pro duševní zdraví budou přístupné terapeutické dílny, kde si zájemci budou moci vyzkoušet např. práci s keramikou, košíkářství, výrobu svíček a další aktivity, které v rámci pracovně rehabilitačních technik pacientům nabízíme. Pro zájemce je připravena exkurze do Kavárny Fokusu, která taktéž zapojuje pacienty v rámci pracovně rehabilitačního programu. Některá oddělení nabídnou veřejnosti prohlídku doprovázenou výkladem (sexuologie, závislosti, příjmové oddělení mužů, mladších i starších žen, terapeutické oddělení, detox, rehabilitačních oddělení ). Akci doprovází výstava děl pacientů ve vybraných prostorech.
Psychiatrická nemocnice Kosmonosy pořádá 31.8. 2014 od 11,30 do 20,00 hod. FESTIVAL NA KOPEČKU.


kliknutím zvětšit
Na hudební scéně se představí:
KOČKY NEBEREMVESELÍ KONÍCIDLOUHEJ TAHALEPAK SKA
XAVIER BAUMAXASYNDROMSEVEN ZRNÍ
JOHN WOLFHOOKER

Divadelní scéna se letos zaměří na malé diváky.
Nezávislá divadelní společnost Bouda zahraje během odpoledne tři pohádková představení.

Doprovodné akce:
Historický šerm, jízda na koních, kterou zajišťuje naše hipoterapie
Občerstvení, ukázky prací a prodej výrobků pacientů, relaxační stan
skákací atrakce a další
Sympozium HLAVOLAM VI

Vážené kolegyně, vážení kolegové, milí přátelé,

zveme Vás na mezioborové sympozium Hlavolam VI, které se bude konat dne 2.10.2014. Tématem letošního ročníku je hraniční porucha osobnosti. Bližší informace s registrací a programem najdete zde
Odborný garant prim. MUDr. Veronika KotkováKytarový koncert

Dne 18.3.2014 v 9,30 hodin proběhl v Psychiatrické nemocnici Kosmonosy kytarový koncert. V přeplněném sále nám zahrál Michal Šnajdr a přidal informace o skladbách. Zazněly skladby autorské, skladby od Adama Rafferty, Tommyho Emmanuela a nechyběla ani klasická kytarová hudba od Johanna Sebastiana Bacha. Nám všem se líbila i ukrajinská lidová skladba, kterou jsme všichni poznali.

Děkujeme za nádherné dopoledne plné hudby.
Lidya z K20

Děkujeme společnosti ČEZ, a.s. za možnost zúčastnit se velikonočních dílen, pořádaných společností ČEZ, a.s. a Nadace ČEZ.

Získanou částku použijeme na provoz terapeutických dílen.


                        Ing. Dana Kolářová, MBA
                              ředitelka PL
Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat@plkosmonosy.cz Nahoru