Aktuality  O nemocnici    Úvodní stránka    Oddělení     Pro odborníky    Volná místa    Archiv    Kontakty   Spolupracujeme s ...
3.12.2014 od 13:00 hod se koná v kulturním sále setkání důchodců.Letos již potřetí měla veřejnost možnost navštívit Psychiatrickou nemocnici Kosmonosy v rámci akce „Dny pro duševní zdraví“.
Naše akce má přiblížit psychiatrii jako takovou laické veřejnosti a zároveň podpořit rozvoj duševního zdraví nás všech a nabídnout spektrum činností, které můžeme úspěšně použít pro zvládání každodenní zátěže a stresu. A tak na všechny, kteří měli zájem, čekala ve dnech 9.-11.9. různorodá nabídka aktivit.
Nahlédnout na oddělení v psychiatrické nemocnici během roku nebývá zvykem. V tyto dny však umožňujeme návštěvníkům prohlídku oddělení s odborným výkladem. Návštěvníci hodnotili vstřícnost a příjemné prostředí na takových odděleních jako jsou příjmová oddělení mladších i starších žen, příjmové oddělení mužů, sexuologie, závislosti, terapeutické oddělení, detox, resocializační koedukovaná oddělení, léčebné a rehabilitační oddělení žen. Prohlídku nabízela i Kavárna Fokus, kde probíhá pracovně rehabilitační program.
Naše setkávání probíhala na besedě o duševních nemocech, závislostech i animoterapii. Spoustu z vás přilákala možnost vyzkoušet si vlastní zručnost v terapeutických dílnách či v ateliéru. V ateliéru pod vedením MgA. Segerta probíhalo odpoledne věnované prohlídce prací vzniklých během posledního roku a volné tvorbě. Díla vzniklá v nemocnici byla umístěna i v dalších prostorách nemocnice. Pro jiné z vás bylo zajímavé setkání s koněm, kde si mohli vyzkoušet nejen jízdu na koni, ale i prvky hiporehabilitace.
Program v naší nemocnici by nebyl úplný bez zapojení hostů, kteří k nám přijeli nejen z regionu Mladá Boleslav, ale i z Prahy a nymburského a libereckého regionu. Nádhernou a nezapomenutelnou podívanou pro starší, mladší i tu nejmladší generaci byly ukázky psích sportů. Již podruhé se v Kosmonosech zapojil do programu policejní pes Cash s policisty a znovu dokázal, že je neocenitelným partnerem kolegům strážníkům ve službě při vyhledávání, zajištění pachatele či napadení strážníka. Hudba v jakémkoliv pojetí provázela všechny dny v nemocnici. Vyznavači různých stylů měli možnost ochutnat z dílny poetického undergroundu skupinu Sweet Papers, poprockovou muziku hudební skupiny Strabivari, folk či country od skupiny Trampskej děs nebo si rozproudit krev při tanci na koncertech skupin Artes a EX 05. Velký ohlas mělo představení divadelního spolku Bazilišek benátský, které zpříjemnilo úterní podvečer nejednomu z našich pacientů.
Za zmínku stojí i relaxační techniky, které pomáhají k rozvoji osobní pohody. A velmi inspirativní byl letošní blok Ing.Jana Buriana „Meditace všímavosti“. Celá akce byla velmi příjemná a určitě předala radost i energii nejednomu z účastníků.
Věříme, že se vám u nás líbilo a že čas u nás strávený vás obohatil o novou zkušenost.

Těšíme se v příštím roce nashledanou

Organizátoři akce
Prim.MUDr. V.Kotková, MgA. M.Segert

Přikládáme reakci našich pacientů na letošní akci Dny duševního zdraví čtěte zde

Psychiatrická nemocnice Kosmonosy, Lípy 15, 293 06 Kosmonosy, 326 715 711, e-mail:sekretariat@plkosmonosy.cz Nahoru